20-08-2021

Lepší výkon vďaka údržbe

Ako svetový líder na trhu ponúka náš tím TechnoAlpin kompletné služby v oblasti zasnežovacích zariadení. Zastrešujeme všetky kroky od procesu plánovania zariadenia, cez dimenzovanie strojovní, inštaláciu snežných diel až po riadiace softvéry. To je zvlášť dôležité pre to, aby sme našim zákazníkom dodávali dokonale zladené zasnežovacie systémy a tým zaručili zasnežovanie optimalizované na efektívne využívanie zdrojov. Množstvo hydraulických, mechanických a elektronických komponentov vytvára zo zasnežovacích zariadení komplexné technologické systémy, v rámci ktorých musia všetky jednotlivé diely vzájomne fungovať v úplnom súlade. Keďže sa zariadenia využívajú sezónne, je dôležité ich bezproblémové uvedenie do prevádzky. Strojovne s čerpadlami a kompresormi sú srdcom každého zariadenia a čerpadlá i kompresory by mali byť pravidelne kontrolované a udržiavané.

S touto údržbou vám pomôže náš kompetentný odborný personál z tímu TechnoAlpin After Sales Service. Naše tímy nájdete po celom svete a pôsobia v rôznych servisných strediskách pre strednú Európu, Škandináviu, Čínu alebo východnú Európu. Najskôr sa pomocou obsiahlej analýzy stavu skontroluje celá strojovňa. Na základe tejto analýzy je možné naplánovať potrebné opatrenia. V rámci údržby sa kontroluje vystredenie čerpadiel a prípadne sa vystredia nanovo a zmerajú sa aj ich vibrácie. Pomocou termokamery sa snímajú „hot spots“ ložísk a motorov čerpadiel a kontrolujú sa ventily, filtre a posúvače. Skontroluje sa funkčnosť kompresorov a podľa výrobcu sa vymenia ventily, olej a filtre.

Náš tím už niekoľko rokov školia samotní výrobcovia, aby sme mohli v tejto oblasti ponúknuť optimálnu údržbu. Spoločnosť TechnoAlpin je autorizovanou servisnou dielňou pre Kaeser, Caprari a KSB, ako aj OEM partnerom pre Danfoss a Evoqua. Vlastná servisná dielňa pre opravy a údržby umožňuje odbornú revíziu všetkých častí zasnežovacieho systému a optimálne servisné služby.

Your Browser is not supported!

You are using an outdated browser. To have the best experience use one of the following browsers: